Mała Muzealna Akademia Sztuki // Podsumowanie

20 grudnia 2020

Kategoria:
Edukacja online

Pytania, z którymi zmierzyli się Państwo podczas wypełniania przygotowanych przez nas kart do pracy samodzielnej, nawiązują do stylów, nurtów i kierunków w sztuce polskiej XIX w. Dzieła znajdujące się w Muzeum Śląskim, które mieliście Państwo możliwość oglądać podczas udzielania odpowiedzi, odzwierciedlają to, co działo się dwa wieki temu w sztuce polskiej.

Pierwsza z kart dotyczyła stylu secesji, a konkretnie kobiecej mody w tej dobie. Druga nawiązywała do nurtu chłopomanii, dzięki któremu stroje, obrzędy i folklor polskiej wsi końca XIX i początku XX w. zostały utrwalone na obrazach wybitnych artystów.

Mamy nadzieję, że zwiedzanie Galerii sztuki polskiej z kartami pracy własnej dało Państwu wiele radości, pozwoliło zatrzymać się przy wybranych dziełach i zastanowić się nad nimi. Zachęcamy więc do udziału w innych aktywnych formach zwiedzania.

Zobacz odpowiedzi:

1. Karta pracy nr 1 – Kobieta w sececji