Muzeum Śląskie oczami dziecka – konkurs na plakat

Muzeum Śląskie oczami dziecka - konkurs na plakat

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza dzieci do udziału w ogólnopolskim konkursie na plakat z okazji 90-lecia Muzeum Śląskiego pt. „Muzeum Śląskie oczami dziecka”.

Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia. Udział w nim wziąć mogą zarówno przedszkola, szkoły, placówki edukacyjno-wychowawcze jak i osoby indywidualne. Celem konkursu jest dowartościowanie młodego odbiorcy, zachęcenie do współdziałania z Muzeum Śląskim, pokazanie, że również dzieci mają wpływ na program, promocję i wizerunek instytucji.

Przedmiotem konkursu są prace plastyczne w formie plakatu wykonane w dowolnej technice płaskiej (z wyłączeniem malarstwa na szkle, prac wykonanych z materiałów nietrwałych). Tematyka plakatów ma oscylować wokół tego, jak dzieci postrzegają Muzeum Śląskie, co kojarzy się z tym Muzeum, bądź co zapamiętali z wizyty w Muzeum Śląskim. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa prac na stronie internetowej Muzeum Śląskiego.

Nagrody:

Uczestnicy, których plakaty zakwalifikują się do wystawy, otrzymają dyplomy oraz bilety wstępu upoważniające do zwiedzania Muzeum Śląskiego.

Plakaty trzech osób, które uzyskają największą liczbę głosów jury, będą promowały wydarzenia dla dzieci odbywające się w Muzeum Śląskim w roku 2019 na stronie muzeum, w mediach społecznościowych oraz na drukach promocyjnych. Ponadto ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci materiałów malarskich (pastele, farby, pędzle, bloki).

Terminy:

Końcowy termin nadsyłania prac: 16 listopada 2018 r.

Ogłoszenie wyników: grudzień 2018 r.

Nadsyłanie prac:

Prace wraz z arkuszem zgłoszeniowym i oświadczeniem (do pobrania poniżej) należy dostarczyć do Muzeum osobiście (na recepcję) bądź przysłać pocztą na adres:

Muzeum Śląskie – Dział Edukacji

ul. T. Dobrowolskiego 1,

z dopiskiem „Muzeum Śląskie oczami dziecka”

Więcej informacji – tel. kontaktowy: 32 21 30 829

Pliki do pobrania:

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo