Muzeum Śląskie oczami dziecka – konkurs na plakat

Muzeum Śląskie oczami dziecka - konkurs na plakat

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Muzeum Śląskie oczami dziecka” został zakończony. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom!

Zapraszamy do obejrzenia mini wystawy internetowej prac wybranych w konkursie – kliknij TUTAJ.

Najmłodsi wykonywali plakaty, na których ukazywali Muzeum Śląskie według swojej wizji – jak je zapamiętali, jak je odbierają, co kojarzy im się z tym miejscem. Konkurs wiąże się z obchodzonym w tym roku 90-leciem działalności Muzeum Śląskiego.

Uczestnicy, których plakaty zakwalifikowały się do internetowej wystawy, otrzymają dyplomy oraz bilety wstępu upoważniające do zwiedzania Muzeum Śląskiego. Plakaty trzech osób, które uzyskały największą liczbę głosów jury, będą promowały wydarzenia dla dzieci odbywające się w Muzeum Śląskim w roku 2019 na stronie muzeum, w mediach społecznościowych oraz na drukach promocyjnych. Ponadto ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Lista osób nagrodzonych:

Pierwsze miejsce ex aequo:

Kacper Bodys

Bartłomiej Rusinek

Olga Warwas

Wyróżnienia:

Tymon Brzdąk

Bartosz Całka

Maciej Dyl

Dawid Hordejuk

Aleksandra Jach

Alicja Moskwa

Maja Stasiak

Szymon Świtała

Rafał Szlosarek

Mateusz Wojciechowski

Prace zakwalifikowane do wystawy:

Iga Bieniek

Kinga Dąbrowska

Julia Dyrkacz

Tymoteusz Dziedzina

Kacper Furtak

Agata Jendrzej

Natalia Kijańska

Maja Koszowska

Małgorzata Koźlik

Milena Krzeszowiec

Paweł Mann

Alex Müller

Julia Pyzik

Jan Siwek

Tomasz Świerkosz

Natan Woszkowski

Lena Wróbel

Informujemy, że w sprawie odbioru nagród będziemy kontaktować się osobiście. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie!

_____________________________

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza dzieci do udziału w ogólnopolskim konkursie na plakat z okazji 90-lecia Muzeum Śląskiego pt. „Muzeum Śląskie oczami dziecka”.

Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia. Udział w nim wziąć mogą zarówno przedszkola, szkoły, placówki edukacyjno-wychowawcze jak i osoby indywidualne. Celem konkursu jest dowartościowanie młodego odbiorcy, zachęcenie do współdziałania z Muzeum Śląskim, pokazanie, że również dzieci mają wpływ na program, promocję i wizerunek instytucji.

Przedmiotem konkursu są prace plastyczne w formie plakatu wykonane w dowolnej technice płaskiej (z wyłączeniem malarstwa na szkle, prac wykonanych z materiałów nietrwałych). Tematyka plakatów ma oscylować wokół tego, jak dzieci postrzegają Muzeum Śląskie, co kojarzy się z tym Muzeum, bądź co zapamiętali z wizyty w Muzeum Śląskim. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa prac na stronie internetowej Muzeum Śląskiego.

Nagrody:

Uczestnicy, których plakaty zakwalifikują się do wystawy, otrzymają dyplomy oraz bilety wstępu upoważniające do zwiedzania Muzeum Śląskiego.

Plakaty trzech osób, które uzyskają największą liczbę głosów jury, będą promowały wydarzenia dla dzieci odbywające się w Muzeum Śląskim w roku 2019 na stronie muzeum, w mediach społecznościowych oraz na drukach promocyjnych. Ponadto ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci materiałów malarskich (pastele, farby, pędzle, bloki).

Terminy:

Końcowy termin nadsyłania prac: 16 grudnia 2018

Ogłoszenie wyników: styczeń 2o19

Nadsyłanie prac:

Prace wraz z arkuszem zgłoszeniowym i oświadczeniem (do pobrania poniżej) należy dostarczyć do Muzeum osobiście (na recepcję) bądź przysłać pocztą na adres:

Muzeum Śląskie – Dział Edukacji

ul. T. Dobrowolskiego 1,

z dopiskiem „Muzeum Śląskie oczami dziecka”

Więcej informacji – tel. kontaktowy: 32 21 30 829

Pliki do pobrania: