Muzeum Śląskie na Szlaku Zabytków Techniki

Muzeum Śląskie na Szlaku Zabytków Techniki

Od stycznia 2017 roku Muzeum Śląskie widnieje na liście Szlaku Zabytków Techniki. Wiąże się to z faktem, iż obecna siedziba muzeum znajduje się na terenie byłej kopalni węgla kamiennego „Katowice”, działającej w latach 1823–1999. Muzeum Śląskie posiada zabytkowe pokopalniane budynki, które doskonale wpisują się w przemysłowe dziedzictwo Śląska.

Szlak Zabytków Techniki to jedna z najciekawszych tras turystyki industrialnej i kwintesencja przemysłowych tradycji całego regionu. Na liście Szlaku widnieją 42 obiekty w 26 miejscowościach związane z górnictwem (węgla i srebra), hutnictwem, energetyką, kolejnictwem, łącznością, włókiennictwem, ceramiką, produkcją wody oraz przemysłem spożywczym.

___

Muzeum Śląskie bierze udział w Programie Rabatowym Szlaku Zabytków Techniki. Odwiedź jeden z wymienionych obiektów szlaku i ciesz się 20% rabatem na bilet do kolejnego obiektu! Zachęcamy do odwiedzin Muzeum Śląskiego.

Program Rabatowy Szlaku Zabytków Techniki polega na udzieleniu uczestnikowi upustu cenowego w wysokości 20% na bilet wstępu do jednego z obiektów wymienionych poniżej. Podstawą do udzielenia rabatu w jednym obiekcie szlaku jest okazanie biletu lub dowodu zakupu w postaci paragonu albo faktury, nabytego w uprzednio odwiedzanym, innym Obiekcie Szlaku Zabytków Techniki wymienionym w regulaminie Programu Rabatowego.

Miejsca, w których obowiązuje Program Rabatowy:

Program Rabatowy Szlaku Zabytków Techniki

Pliki do pobrania: