Odwiedź Muzeum Śląskie całą rodziną!

Wizyta w Muzeum Śląskim to doskonały pomysł na wyjście dla całej rodziny. Dla dzieci szczególnie polecamy ekspozycję Bliskie, lecz z dalekiego świata, która porwie w interaktywną podróż w poszukiwaniu gatunków udomowionych zwierząt. Przestrzeń dla najmłodszych Na tropie Tomka zabierze pociechy do różnych zakątków świata. Pokój zagadek „Skrytka powstańców” pozwoli nieco starszym dzieciom i rodzicom wcielić się w rolę harcerzy z okresu powstań śląskich.

Bliskie, lecz z dalekiego świata 2  Odwiedź Muzeum Śląskie z całą rodziną! 8  Odwiedź Muzeum Śląskie całą rodziną!  Odwiedź Muzeum Śląskie z całą rodziną!

• Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-20.00.
  • Bilety możesz zakupić online oraz w kasach.
  • Dostępne są bezpłatne (do 4 godzin) miejsca parkingowe w podziemiach Muzeum w Strefie Kultury (wjazd od ul. Dobrowolskiego) i na parkingu naziemnym w Strefie Kultury (wjazd od ul. Olimpijskiej). Sprawdź jak dojechać.
  • Na terenie Muzeum znajdują się trzy restauracje.
  • Wydawnictwa, gadżety i pamiątki muzealne można kupić w naszym e-sklepie.

_________________________________________________________________________________________________________________

DLA RODZIN Z DZIEĆMI:

• „Bliskie, lecz z dalekiego świata”
    Poznaj fascynującą, lecz mało znaną historię udomowienia ssaków. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”
    Dla odkrywców tajemnic. Spakuj plecak i wyrusz w podróż przez pięć kontynentów! Dla dzieci i opiekunów.

WYDARZENIA DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH:

• Pokój zagadek „Skrytka powstańców”
    Rozwiąż zadania i znajdź skrytkę! Zadanie nie będzie proste!
  • Byzuch u Ferdynanda
    Oprowadzanie po terenie muzeum z przewodnikiem.
  • Rajza po Muzeum
    Oprowadzanie po wystawach stałych z przewodnikiem.
  • Joga na trawie
    Zajęcia darmowe w każdą niedzielę wakacji o godzinie 10.00.

CIEKAWE WYSTAWY:

• „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”
    Opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego w 1989 roku. Zwiedzający oglądają ją w miejscu dawnej kopalni Katowice.
  • „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003”
    O początkach fascynacji hip-hopem, pierwszej dekadzie jego rozwoju, próbach tworzenia i zmagania się z problemami typowymi dla pionierów gatunku.
  • „Niezapomniane. Kobiety w powstaniach i plebiscycie na Górnym Śląsku”
    Opowieść o kobietach – bohaterkach na tle historycznych wydarzeń naszego regionu. Dla młodzieży i dorosłych.

Nie lubisz planować?

Zaplanowaliśmy wizytę dla Ciebie. Zobacz naszą ścieżkę zwiedzania Muzeum Śląskie dla dzieci.

Siedziba Muzeum w Strefie Kultury jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością motoryczną i sensoryczną oraz osób ze spektrum autyzmu. >> więcej

Bliskie, lecz z dalekiego świata. Historia udomowienia ssaków / Oprowadzanie po wystawie 4

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo