Lekcje muzealne „W powstańczym sztabie i nie tylko… Górny Śląsk w latach 1919-1921”

Lekcje muzealne "W powstańczym sztabie i nie tylko… Górny Śląsk w latach 1919-1921" 1 Lekcje muzealne "W powstańczym sztabie i nie tylko… Górny Śląsk w latach 1919-1921" 2 Lekcje muzealne "W powstańczym sztabie i nie tylko… Górny Śląsk w latach 1919-1921" 3Lekcje muzealne "W powstańczym sztabie i nie tylko… Górny Śląsk w latach 1919-1921" 4

„W powstańczym sztabie i nie tylko… Górny Śląsk w latach 1919-1921” to lekcje muzealne towarzyszące wystawie „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku.

W trakcie trwania wystawy zapraszamy do korzystania z lekcji muzealnych przybliżających tematykę powstań śląskich i plebiscytu. Będzie okazja zajrzenia do polowego szpitala, na zaplecze frontu i do biura plebiscytowego. Przy okazji poznamy ciche bohaterki tamtych wydarzeń.

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 1 Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 3