Muzeum Młodych – konkurs dla szkół z województwa śląskiego

Z okazji 90 urodzin Muzeum Śląskiego zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Muzeum Młodych”. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów lokalną historią lub bohaterami oraz uwrażliwienie szkolnej społeczności na historię „małych ojczyzn”. Konkurs polega na zaprojektowaniu i realizacji wystawy odnoszącej się do ich lokalnego dziedzictwa.

Konkurs adresowany jest dla szkół podstawowych (klasy 4-8), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego województwa śląskiego.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży lokalną historią i dziedzictwem, a jego efektem ma być utworzenie lub ulepszenie działających już szkolnych muzeów czy izb pamięci.

Konkurs polega na zaprojektowaniu i realizacji wystawy odnoszącej się do ich lokalnego dziedzictwa, historii czy bohatera. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać mailowo lub pocztą kartę zgłoszeniową wraz z rozpisanym projektem. Zgłoszeń można dokonywać w dwóch kategoriach: „muzea szkolne” i „szkolne muzeum wirtualne”. Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 listopada 2018. Projekty należy złożyć do 31 grudnia 2018.

Dla wyłonionych w konkursie szkół Muzeum Śląskie zorganizuje warsztaty zapoznające uczniów z pracą muzealną. Po zakończeniu warsztatów szkoły otrzymają grant na realizację swoich projektów. Zwycięski projekt otrzyma dodatkowo nagrodę.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny do pobrania poniżej.

Szczegółowe informacje pod adresem mailowym: muzeum_mlodych@muzeumslaskie.pl lub pod numerem telefonu: 32 213 08 61.

Do pobrania:

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo