W powietrzu, na lądzie, w wodzie – warsztaty aktywnego czytania dla dzieci w wieku 6-9 lat z opiekunami

W powietrzu, na lądzie, w wodzie – warsztaty aktywnego czytania dla dzieci w wieku 6-9 lat z opiekunami

26.02.2022, godz. 10:00

Czy ptaki mają coś wspólnego z dinozaurami? Który ptak potrafi spać na jednej nodze? A któremu czerwienieją policzki ze złości?

Podczas spotkania uczestnicy stworzą drużyny i wcielą się w ornitologów ruszających w podróż, by obserwować życie ptaków w najodleglejszych zakątkach świata. Jak zwykle po drodze nie zabraknie ciekawych książek!

Liczba uczestników: 15

Cena: 9 zł / bilet dla dziecka, opiekunowie bezpłatnie / do kupienia w kasie lub w systemie biletowym

26.03.2022, godz. 10:00

Czy tapiry są towarzyskie? Czy kangury potrafią skakać do tyłu? Po co zebrom paski?

Podczas spotkania każda drużyna badaczy przemierzy najodleglejsze lądy i pozna bogactwo gatunków zwierząt zamieszkujących kulę ziemską. Przy wykonywaniu kolejnych zadań nie zabraknie ciekawych lektur!

07.05.2022, godz. 10:00

Ile gatunków ryb żyje w Amazonce? Czy ryby potrafią skakać? Gdzie można spotkać węgorze elektryczne?

W czasie zajęć uczestnicy przyjrzą się środowiskom rzecznym różnych kontynentów. Poprzez rozwiązywanie zadań poznają florę i faunę tych miejsc. I tym razem książki będą stanowiły pomoc w odkrywaniu kolejnych ciekawostek.