Tajemnice pszczelego ula – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat

Wiosenno-letnie warsztaty pszczelarskie w Muzeum Śląskim

Serdecznie zapraszamy na letnie warsztaty w pasiece pn. „Tajemnice pszczelego ula”.

W trakcie zajęć będzie można zajrzeć do ula i poznać jak powstaje miód, jak wygląda pszczela królowa i dlaczego tak ważne jest zapylanie roślin. Zapewnione są stroje pszczelarskie, przeszkolenie i materiały edukacyjne. Podczas warsztatów skosztujemy też miodu.

Terminy:

• 19.07 / niedziela / godz. 11.00

Wstęp 12 zł / KUP BILET

• 24.07 / piątek / godz. 17.00

Wstęp 12 zł / KUP BILET

• 31.07 / piątek / godz. 17.00

Wstęp 12 zł / KUP BILET

• 28.08 / piątek / godz. 17.00

Wstęp 12 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Informacje dla opiekunów i organizatorów

• Warsztaty odbywają się przy ulach, w pasiece położonej na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1.
  • Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów ( tj. pszczoły). Organizator zapewnia stroje ochronne oraz przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa.
  • W związku ze specyfiką warsztatów, które polegają na pracach pszczelarskich uprasza się opiekunów o pouczenie dzieci o właściwym i odpowiedzialnym zachowaniu w trakcie warsztatów. W szczególności niedopuszczalne jest sprzeczanie się z rówieśnikami, wyrywanie narzędzi, samowolne wkładać rąk do uli oraz dręczenie i zabijanie owadów. Zajęcia opierają się na pracy z żywymi stworzeniami, stąd prosimy o uczulenie dzieci aby zachowywały się w sposób spokojny, niegwałtowny i delikatny.

Sprawy organizacyjne:

• jedna grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 12 dzieci + opiekunowie;
  • warsztaty trwają ok. 1 godziny zegarowej;
  • prosimy o przyniesienie własnych bluz z długim rękawem i długich spodni;
  • przed warsztatami prosimy o wypełnienie oświadczeń dostępnych na dole strony. Należy je pobrać ze strony muzeum, wypełnić i oddać w kasie w Holu Centralnym na 10 minut przed warsztatami;
  • uczestnicy bez wypełnionych oświadczeń, a w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód opiekunów nie będą mogli uczestniczyć w warsztatach;

UWAGA! Osoby bez wypełnionych oświadczeń o uczuleniu (w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód rodziców) nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach.

Dokumenty do pobrania: