Tajemnice pszczelego ula – warsztaty jesienno-zimowe

Zapraszamy na jesienno-zimowe warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej.

W lipcu na terenach zielonych Muzeum Śląskiego stanęła miejska pasieka. Co prawda na zimę pszczółki schowały się w ulach, ale to nie znaczy, że nie można o nich opowiadać. Zapraszamy na warsztaty, podczas których nie tylko poznamy zapach i właściwości wosku, pierzgi i pyłku, zdegustujemy miód, ale też różnymi metodami własnoręcznie wykonamy prawdziwe woskowe świece. Zajęcia poprowadzi Łukasz Przybył z Pszczelarium Katowice.

_________

18.11 / niedziela
Pszczoły inspirują
warsztaty dla dorosłych i młodzieży

W trakcie warsztatów będzie można poznać wiele ciekawostek na temat pszczół i historii pszczelarstwa, poznać zapach i właściwości wosku, pierzgi i pyłku, spróbować dwóch rodzajów miodów. Wskażemy interesujące pozycje literatury związane z tematem pszczół. Spotkanie zakończy własnoręczne zwijanie świecy z węzy woskowej.
prowadzenie: Łukasz Przybył / godz. 13.00 / wstęp 12 zł /  KUP BILET
poziom -3, sala C

2.12 / niedziela
Odlewanie świec woskowych
warsztaty adwentowe dla dorosłych i młodzieży

Podczas warsztatów będzie można zrobić świąteczne upominki z pyłku i miodu. Po krótkim omówieniu właściwości miodu i pyłku pszczelego,
każdy uczestnik otrzyma słoiczek miodu z pyłkiem, który udekoruje według swojego uznania na prezent świąteczny. Chętni będą mogli odlać z wosku świąteczne świeczki. W trakcie spotkania będzie wiele okazji, by bezpośrednio od pszczelarza usłyszeć ciekawostki o życiu pszczół.
prowadzenie: Łukasz Przybył / godz. 13.00 / wstęp 20 zł / KUP BILET
poziom -3, sala C

__________

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo