Tajemnice pszczelego ula – warsztaty jesienno-zimowe

Zapraszamy na jesienno-zimowe warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej.

W lipcu na terenach zielonych Muzeum Śląskiego stanęła miejska pasieka. Co prawda na zimę pszczółki schowały się w ulach, ale to nie znaczy, że nie można o nich opowiadać. Zapraszamy na warsztaty, podczas których nie tylko poznamy zapach i właściwości wosku, pierzgi i pyłku, zdegustujemy miód, ale też różnymi metodami własnoręcznie wykonamy prawdziwe woskowe świece. Zajęcia poprowadzi Łukasz Przybył z Pszczelarium Katowice.

_________

18.11 / niedziela
Pszczoły inspirują
warsztaty dla rodzin

Pszczoły są od tysiącleci obecne w historii i kulturze, ale czy wiecie, że pszczoły to nie tylko miód? W trakcie warsztatów poznamy zapach i właściwości wosku, pierzgi i pyłku, spróbujemy też dwóch rodzajów miodów. Pokażemy kilka inspirujących książek dla dzieci i dorosłych. A na koniec własnoręcznie zwiniemy świecę z węzy woskowej.
prowadzenie: Łukasz Przybył / godz. 11.00 / wstęp 12 zł / KUP BILET (BRAK MIEJSC)

2.12 / niedziela
Odlewanie świec woskowych
warsztaty adwentowe dla rodzin
Będziemy wykonywać świąteczne upominki z pyłku i miodu. Najpierw powiemy parę słów o właściwościach miodu i pyłku pszczelego, a potem każdy uczestnik dostanie słoiczek miodu z pyłkiem, który udekoruje na prezent świąteczny. Będzie też można odlać z wosku świąteczne świeczki.
prowadzenie: Łukasz Przybył / godz. 11.00 / wstęp 20 zł (opiekunowie i dzieci, nie ma bezpłatnego wstępu dla opiekunów) / KUP BILET (BRAK MIEJSC)
poziom -3, sala C

__________

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Tajemnice pszczelego ula - warsztaty 1

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo