Kto widział różowe jelenie, czyli ferie w Muzeum Śląskim

Kto widział różowe jelenie, czyli ferie w Muzeum Śląskim

W czasie ferii zimowych Muzeum Śląskie zaprasza na rodzinne warsztaty online na wystawie Antoniego Toborowicza „Imaginarium”. Wspólnie wejdziemy w świat kolorowych, fantastycznych stworzeń, posłuchamy baśni, a na koniec zrobimy figurki zwierząt z plasteliny i patyczków.

Antoni Toborowicz to jeden z najciekawszych twórców sztuki tzw. pogranicza. Nie jest on twórcą „naiwnym”, gdyż ma świetne rzemiosło, ani artystą typowo „ludowym”, ponieważ nie podejmuje wyłącznie tradycyjnych tematów sakralnych. Ma natomiast silną osobowość artystyczną oraz nieszablonową wyobraźnię. W swojej twórczości wykorzystuje drewno, wiklinę, skórę, sierść, blachę czy kamień. W jego pracach widać również zachwyt twórczością dzieci.
Na wystawie „Imaginarium. Rzeźby Antoniego Toborowicza z Woli Libertowskiej” znajdują się obiekty ze zbiorów Muzeum Śląskiego oraz prywatnych zbiorów artysty, tworzącego we wsi Wola Libertowska w powiecie zawierciańskim w województwie śląskim.
Warsztaty zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat. Odbędą się na platformie Microsoft Teams w czasie rzeczywistym. Koszt dostępu do platformy wynosi 7 zł. Przed warsztatami zapisane osoby otrzymają link do udziału w spotkaniu (przesłany na adres mailowy, z którego dokonano zakupu biletów). Przed warsztatami prosimy o przygotowanie kolorowej plasteliny oraz niewielkich patyczków zebranych w lesie lub parku.
Bilety w cenie 7 zł będą dostępne w sprzedaży od 1 stycznia 2021 r. do 5 stycznia 2021r. do godziny 12.00 na stronie http://bilety.muzeumslaskie.pl.

Terminy warsztatów: 7.01. i 13.01.2021, godz. 11.00. Przewidywany czas trwania: 30-40 minut.
W razie pytań prosimy kontakt na: warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl
Grupy przedszkolne prosimy o indywidualne uzgadnianie dogodnych terminów na: lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl