Kto widział różowe jelenie? // warsztaty online dla grup szkolnych i przedszkolnych

Kto widział różowe jelenie? // warsztaty online dla grup szkolnych i przedszkolnych 1  Kto widział różowe jelenie? // warsztaty online dla grup szkolnych i przedszkolnych

Muzeum Śląskie zaprasza uczniów szkół podstawowych i przedszkoli na warsztaty online na wystawie Antoniego Toborowicza „Imaginarium”. Wspólnie wejdziemy w świat kolorowych, fantastycznych stworzeń, posłuchamy bajki, a na koniec zrobimy figurki zwierząt z plasteliny i patyczków.

Warsztaty zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat. Spotkania odbywają się na platformie Zoom w czasie rzeczywistym. Koszt dostępu do platformy wynosi 7 zł od klasy. Przed warsztatami na adres mailowy zamawiającego prześlemy link do udziału w spotkaniu (przesłany na adres mailowy, z którego dokonano zakupu biletów). Przed warsztatami prosimy o przygotowanie kolorowej plasteliny oraz niewielkich patyczków zebranych w lesie lub parku.

Wymogi sprzętowe:

• komputer z zainstalowaną platformą Zoom
  • rzutnik multimedialny lub inny duży ekran.

Terminy uzgadniamy indywidualnie. Przewidywany czas trwania spotkania: 30-40 minut.

W razie pytań prosimy kontakt na: lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl

Na warsztaty zapraszamy do końca marca.

Antoni Toborowicz to jeden z najciekawszych twórców sztuki tzw. pogranicza. Nie jest on twórcą „naiwnym”, gdyż ma świetne rzemiosło, ani artystą typowo „ludowym”, ponieważ nie podejmuje wyłącznie tradycyjnych tematów sakralnych. Ma natomiast silną osobowość artystyczną oraz nieszablonową wyobraźnię. W swojej twórczości wykorzystuje drewno, wiklinę, skórę, sierść, blachę czy kamień. W jego pracach widać również zachwyt twórczością dzieci.

Na wystawie „Imaginarium. Rzeźby Antoniego Toborowicza z Woli Libertowskiej” znajdują się obiekty ze zbiorów Muzeum Śląskiego oraz prywatnych zbiorów artysty, tworzącego we wsi Wola Libertowska w powiecie zawierciańskim w województwie śląskim.