ZwierzoTropy – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

ZwierzoTropy - warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

Poszukaj z nami śladów zwierząt podczas zajęć z cyklu ZwierzoTropy! Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat z opiekunami.

• ZwierzoTropy. Rzecz o nie tak strasznych niedźwiedziach – 20.10.2019 (niedziela), 11:00

Tropem niedźwiedzi. Jakie ślady pozostawiają po sobie niedźwiedzie? Czy na Syberii żyją niedźwiedzie?  Czy niedźwiedzie naprawdę zasypiają na zimę? Co robią całymi dniami? Może śpią? Jedzą? A może tropią ludzi? Dowiedziono, że istnieje pewien okaz niedźwiedzia, który bardzo lubi się bawić – Bjorn. Niedźwiedź z lasu. Czy jest bardzo pogodnym misiem? A może groźnym grizzly? Lub po prostu niedźwiedziem polarnym!

Interaktywne spotkania z książką, podczas których będziemy poszukiwać zwierzęcych śladów na wystawie „Na tropie Tomka”, bawić się słowami i brać pod lupę to, czego nie widać gołym okiem. Każdy spektakl książkowy będzie rozpoczynał się w innej części wystawy o Tomku.

Czas trwania 1 godz., miejsce zbiórki: parter stolarni, cena biletu: 9 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny / KUP BILET

• ZwierzoTropy. Czy zwierzęta tańczą? – 17.11.2019 (niedziela), 11:00

Po roztańczonej Australii oprowadzać będzie koala.  Czy faktycznie wiedzie tak imprezowe życie, jak o niej piszą? Czy lubi eukaliptusy? A może to tylko bajka, którą ktoś wymyślił? Interaktywne spotkania z książką, podczas których będziemy poszukiwać zwierzęcych śladów na wystawie „Na tropie Tomka”, bawić się słowami i brać pod lupę to czego nie widać gołym okiem. Każdy spektakl książkowy będzie rozpoczynał się w innej części wystawy o Tomku.

Czas trwania 1 godz., miejsce zbiórki: parter stolarni, cena biletu: 9 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny / KUP BILET

• ZwierzoTropy. Kogo można spotkać w Amazonii? – 15.12.2019 (niedziela), 11:00

Dla niektórych ważna jest nauka, dla drugich przyjaźń, a dla trzecich podróże i odkrycia! Każdy absolutnie, choć raz w życiu, musi odnaleźć… skarb? A może tajemniczą książkę lub też magiczne drzewo? Hmm, a co powiecie na wieloryba? Kierownikiem poszukiwań  po morzach i oceanach będzie Pan Maluśkiewicz. Gdzie dopłynie, kogo spotka? Interaktywne spotkania z książką, podczas których będziemy poszukiwać zwierzęcych śladów na wystawie „Na tropie Tomka”, bawić się słowami i brać pod lupę to czego nie widać gołym okiem. Każdy spektakl książkowy będzie rozpoczynał się w innej części wystawy o Tomku.