Quest "Industrialna przygoda", czyli aktywne zwiedzanie terenu zewnętrznego Muzeum Śląskiego

Co zachowało się z dawnej kopalni węgla kamiennego? Kim był Ferdinand? Jak wyglądała „góra” kopalni? Co dzisiaj znajduje się w zabytkowych budynkach? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w trakcie aktywnego zwiedzania terenu zewnętrznego. Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w queście Industrialna podróż, dzięki któremu odkryjecie tajemnice dawnej katowickiej kopalni węgla kamiennego.

Quest jest zabawą edukacyjną, polegającą na rozwiązywaniu zagadek przy pomocy rymowanych wskazówek. Celem zabawy jest poznanie industrialnego dziedzictwa tego miejsca oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Aby wziąć udział w zabawie należy pobrać w kasie muzealnej ulotkę z questem. Rymowane wskazówki podpowiadają na co należy zwrócić uwagę w trakcie spaceru po terenie zewnętrznym. Następnie w ulotce należy uzupełnić brakujące słowa. Na tych, którzy rozwiążą wszystkie zagadki i odkryją tajemnicze hasło, czekają nagrody.

Ważne informacje:

• Czas rozwiązania questu to około 45 minut.
  • Udział jest bezpłatny.
  • Zabawa adresowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi, ale nie tylko.
  • Początek trasy znajduje się w kasie przy wejściu do Holu Centralnego Muzeum Śląskiego.
  • Quest obejmuje teren zewnętrzny Muzeum Śląskiego w Katowicach.