Czasowa

10. Triennale Grafiki Polskiej

#

Triennale Grafiki Polskiej jest całościowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, ukazującym dokonania artystów tworzących w medium graficznym – począwszy od odbitek wykonanych za pomocą klasycznych technik warsztatowych, takich jak litografia czy miedzioryt, poprzez serigrafię i druk cyfrowy, aż po animacje i formy przestrzenne.

Ambicją TGP jest wyłonienie najbardziej interesujących tendencji artystycznych w tej dziedzinie sztuki. Triennale Grafiki Polskiej jest jednym z głównych wydarzeń towarzyszących Międzynarodowemu Triennale Grafiki w Krakowie. Jest młodszą, ale w pełni samodzielną „siostrą” krakowskiego wydarzenia. Inicjatorem tego święta grafiki polskiej był prof. Witold Skulicz, współtwórca Międzynarodowego Biennale Grafiki w Krakowie, założyciel Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i gorący zwolennik współpracy z katowickim środowiskiem graficznym. Od 2015 roku organizatorem Triennale Grafiki Polskiej jest katowicka Akademia Sztuk Pięknych we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach. 10. edycja Triennale obejmuje konkurs, wystawę pokonkursową, warsztaty edukacyjne i towarzyszące, publikację monograficzną, a także wystawy w różnych lokalizacjach na terenie miasta.

Kurator: Grzegorz Hańderek

10. Triennale Grafiki Polskiej

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1

27.10.2018 – 27.01.2019

Wernisaż: 26.10.2018, godz. 18.00

Wernisaż będzie tłumaczony na polski język migowy. Będą dostępni także asystenci-audiodeskryptorzy do oprowadzania po wystawie osób niewidomych.

• Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1
  • zobacz na mapie
  • Typ wystawy: Czasowa
  • Dla kogo: Młodzież, Dorośli