Spędź Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, małe i duże, do spędzenia Dnia Dziecka w Muzeum Śląskim!

Tylko 1 czerwca, na hasło: MUZEUM W PREZENCIE, wszystkie rodziny z dziećmi mogą zwiedzić nasze wystawy za 1 zł. Oferta dotyczy również przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Nie możecie tego przegapić!

Bilety za 1 zł do nabycia TYLKO W KASIE MUZEUM.

Ponadto, o 17.30 zapraszamy na oprowadzanie „Duchy kopalni, czyli opowieść o śląskich strachach i dziwach”. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy skarbnik był na kopalni postacią pozytywna albo czy we współczesnych stawach i rzekach mieszkają jeszcze utopce, to oprowadzanie idealne dla Was! Podczas zwiedzania pokażemy dzieła prezentowane na Galerii plastyki nieprofesjonalnej, przejdziemy przez budzącą największe zainteresowanie wystawę historyczną „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” oraz przeczytamy kilka opowieści z dreszczykiem.

Oprowadzanie potrwa około godziny, a bilety za 1 zł będzie można zakupić w kasie muzeum.

Przyjdźcie do Muzeum w Dzień Dziecka! Serdecznie zapraszamy!