A A A

Spędź Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, małe i duże, do spędzenia Dnia Dziecka w Muzeum Śląskim!

Tylko 1 czerwca, na hasło: MUZEUM W PREZENCIE, wszystkie rodziny z dziećmi mogą zwiedzić nasze wystawy za 1 zł. Oferta dotyczy również przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Nie możecie tego przegapić!

Ponadto, o 17.30 zapraszamy na oprowadzanie „Duchy kopalni, czyli opowieść o śląskich strachach i dziwach”. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy skarbnik był na kopalni postacią pozytywna albo czy we współczesnych stawach i rzekach mieszkają jeszcze utopce, to oprowadzanie idealne dla Was! Podczas zwiedzania pokażemy dzieła prezentowane na Galerii plastyki nieprofesjonalnej, przejdziemy przez budzącą największe zainteresowanie wystawę historyczną „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” oraz przeczytamy kilka opowieści z dreszczykiem.

Oprowadzanie potrwa około godziny, a bilety za 1 zł będzie można zakupić w kasie muzeum.

Przyjdźcie do Muzeum w Dzień Dziecka! Serdecznie zapraszamy!

Pozostałe ,

kolorowy obraz, trzy postaci siedzące pomiędzy drzewami, nad brzegiem rzeki
Aktualności

Wystawa „Chopinowi Duda-Gracz” w Muzeum Śląskim! Zapraszamy już od 17 czerwca!

Cykl dedykowany Fryderykowi Chopinowi, którego twórczość Jerzy Duda-Gracz szczególnie cenił i ukochał, jest wyjątkowy – to jedyne na świecie tak monumentalne dzieło malarskie inspirowane nie tylko utworami powszechnie znanymi, ale również zaginionymi – opisywanymi w listach czy literaturze. Prace z cyklu „Chopinowi Duda-Gracz” będzie można zobaczyć w Muzeum Śląskim już od 17 czerwca!

Czytaj więcej »