Szkolenie z zakresu przygotowywania i projektowania wystaw

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie z zakresu przygotowywania i projektowania wystaw.

• Ile trwa projektowanie wystaw?
  • Jak trzeba się do tego przygotować?
  • Skąd czerpać wiedzę o dostępności w projektowaniu?

Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie szkolenia.

Pracownicy Muzeum Śląskiego (min. z Działu Wystawienniczego, Sztuki i specjaliści z zakresu dostępności) oraz zaproszeni specjalnie goście z Muzeum Emigracji w Gdyni podzielą się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem przy tworzeniu wystaw tematycznych, narracyjnych, stałych oraz czasowych z różnych dziedzin. Zostaną również przybliżone zagadnienia dotyczące zastosowania zasad dostępności na etapie projektowania wystawy oraz już jej realizacji.

Po części teoretycznej, zapraszamy na część praktyczną: zwiedzanie wystawy czasowej „Głusza” oraz wystawy stałej „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” (obowiązują zapisy)

• Szkolenie pn. „Przygotowywania i projektowania wystaw”

16.05. / wtorek / 10:00-17:00

Zapisy pod adresem: szkolenia@muzeumslaskie.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Szkolenia to część oferty kulturalnej towarzyszącej projektowi „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” dofinansowanemu z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonejkonkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej