A A A

„W ogrodzie wyobraźni” // ogłaszamy konkurs

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do udziału w konkursie na pracę artystyczną ukazującą odpoczynek, inspirowaną obrazem „W ogrodzie” Władysława Podkowińskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie polską sztuką nowoczesną oraz zwiększanie kreatywności.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace malarskie, rysunkowe, graficzne oraz fotograficzne o maksymalnych wymiarach 150 x 100 cm. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie posiadające zdolność do czynności prawnych. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 1 utwór.

W celu zgłoszenia należy wysłać pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym za pośrednictwem przesyłki pocztowej lub dostarczyć ją osobiście na adres: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice, z dopiskiem KONKURS „W ogrodzie wyobraźni”.

Termin nadsyłania prac upływa 19 czerwca 2023 roku o godz. 15.00.

Nagrody:

  • 1. miejsce – 2000 zł brutto
  • 2. miejsce – 1500 zł brutto
  • 3. miejsce – 1000 zł brutto

Ponadto zwycięska praca wraz z pracami, które zajęły 2 i 3 miejsce oraz siedmioma innymi wybranymi przez jury zostanie wystawiona w Muzeum Śląskim.

Werdykt jury zostanie ogłoszony na stronie internetowej w terminie do 25 lipca 2023 r.

Do pobrania:

Pozostałe ,

kolorowy obraz, trzy postaci siedzące pomiędzy drzewami, nad brzegiem rzeki
Aktualności

Wystawa „Chopinowi Duda-Gracz” w Muzeum Śląskim! Zapraszamy już od 17 czerwca!

Cykl dedykowany Fryderykowi Chopinowi, którego twórczość Jerzy Duda-Gracz szczególnie cenił i ukochał, jest wyjątkowy – to jedyne na świecie tak monumentalne dzieło malarskie inspirowane nie tylko utworami powszechnie znanymi, ale również zaginionymi – opisywanymi w listach czy literaturze. Prace z cyklu „Chopinowi Duda-Gracz” będzie można zobaczyć w Muzeum Śląskim już od 17 czerwca!

Czytaj więcej »