Małe arcydzieła. Europejska grafika dawna / nowa wystawa czasowa

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę czasową „Małe arcydzieła. Europejska grafika dawna”, którą będzie można oglądać już od 2 sierpnia! Wernisaż wystawy odbędzie się 1 sierpnia o godz. 18.00 i będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Ekspozycja „Małe arcydzieła. Europejska grafika dawna” prezentować będzie niesłychane bogactwo grafiki artystycznej tworzonej na przestrzeni kilku wieków.
Będzie to również świadectwo wspaniałości kolekcji Muzeum Śląskiego, w której znajdują się dzieła nie tylko polskich artystów, ale również wybitnych twórców europejskich takich jak Rembrandt, Giovanni Battista Piranesi, Albrecht Dürer, David Teniers, Jacques Callot, Bernard Picart i wielu innych. Choć są to pojedyncze przykłady ich twórczości, stanowią one perły w naszej kolekcji!
Ekspozycję wzbogaci kilkadziesiąt dzieł wypożyczonych przez Fundację Pałac w Bycinie, której wciąż rozwijana bogata kolekcja grafiki dawnej poszczycić się może dziełami takich artystów jak Giovanni Battista Tiepolo, Albrecht Dürer, Albrecht Altdorfer czy Lucas van Leyden.

Wystawę, której kuratorem jest Łukasz Szostkiewicz, będzie można oglądać od 2 sierpnia do 10 listopada 2024 roku.