A A A

Poznaj nasz zespół

P.O. DYREKTOR

dr Karol Makles

GŁÓWNY KSIĘGOWY

Agata Starzykowska

Monika Jeziorska
główny specjalista obsługi kancelaryjnej, kierownik
t. 32 213 08 81
 
Marta Kościuk
starszy specjalista ds. obsługi kancelaryjnej
t. 32 779 93 36
 
Karolina Czech
starszy specjalista ds. koordynacji działań merytorycznych
t. 32 779 93 01
Łukasz Dziąbek
t. 32 213 08 28
dr hab. Zbigniew Kadłubek, prof. UŚ
główny specjalista ds. rozwoju
t. 32 77 99 306
Adam Pastuch
główny specjalista ds. regionalizmu
t. 32 779 93 10
Agnieszka Kołodziej-Adamczuk
kustosz i pełnomocnik dyrektora ds. Centrum Scenografii Polskiej
t. 32 213 08 13
 
Sylwia Ryś
kustosz
t. 32 213 08 15
 
Magdalena Kędzierska
adiunkt
t. 32 213 08 14
 
Jolanta Niedoba
kustosz
t. 32 213 08 16
Katarzyna Szędzielorz
kierownik
t. 32 7799 366
 
Piotr Barej
archiwista
 
Obsługa publiczności i organizacja imprez / wynajem przestrzeni
Beata Bieniek
kierownik zespołu / główny specjalista obsługi publiczności i organizacji imprez
t. 32 779 93 24, 783 838 463
 
Damian Rak
główny specjalista ds. obsługi publiczności i organizacji imprez
t. 32 213 08 54, 504 269 167
 
Tomasz Buczyński
główny specjalista ds. obsługi publiczności i organizacji imprez
t. 32 213 08 55, 504 269 034
 
Beata Kolarczyk
specjalista ds. koordynacji oferty przewodnickiej
t. 32 213 08 92, 504 269 094
 
Dorota Pietrzniak
Specjalista ds. interesariuszy
tel. 32 7799 358, kom. 509 166 751
 
Koordynator dostępności
Anna Dąbrowa
starszy specjalista ds. dostępności
t. 32 213 08 55, 690 455 948
 
Utrzymanie nieruchomości
Tomasz Musik
główny specjalista ds. instalacji sanitarnych
t. 32 2130 831, 783 838 467

Małgorzata Kurgan-Przybylska
kierownik, starszy kustosz
32 779 93 28

Jacek Soida
kustosz
32 779 93 78

Marek Trojan
adiunkt
32 779 93 04

Jolanta Gach
asystent muzealny
32 779 93 48

Adam Pyzik
asystent muzealny
32 779 93 48 

Pracownia archeozoologiczna
dr Maria Renata Abłamowicz
starszy kustosz
32 779 93 53

Dominika Szczech
kierownik, adiunkt
t. 32 213 08 83
 
dr Kamil Myszkowski
adiunkt
t. 32 779 93 46
 
Ewelina Niewiadomska
adiunkt
t. 32 213 08 59
Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko
kierownik
t. 32 779 93 12
 
Joanna Kryszka
kustosz
t. 32 779 93 07
 
Małgorzata Paul
kustosz
t. 32 779 93 15
 
Justyna Jarosz
kustosz
Beata Lisicka
kierownik, kustosz
t. 32 779 93 83
 
Jan Sasor
kustosz
t. 32 779 93 42
 
Bartosz Wesołowski
adiunkt
t. 32 779 93 86
 
Pracownia powstań śląskich
dr Paweł Parys
Kustosz
t. 32 779 93 43
 
Pracownia historii przemysłu
dr Piotr Rygus
kustosz
t. 32 213 08 34
Norbert Oruba
główny specjalista marketingu, kierownik działu marketingu
t. 32 779 93 69
 
dr Magdalena Bartkiewicz-Podgórska
główny specjalista ds. marketingu
t. 32 213 08 17
 
Sandra Braksator-Malina
specjalista ds. promocji
 
Alicja Kucharska
referent ds. promocji
t. 32 213 08 85
 
Katarzyna Maciejewska
starszy specjalista ds. promocji
t. 32 779 93 49
 
Marzena Paluch-Chmurawa
referent ds. promocji
t. 32 213 08 82
Anna Kopaniarz
główny specjalista ds. kreatywnych
t. 32 213 08 38
Beata Grochowska
kierownik
t. 32 779 93 16
 
Monika Czernik-Czublun
kustosz
t. 32 213 08 29
 
Michał Justycki
kustosz
 
Agata Picheń-Kowalska
kustosz
t. 32 213 08 61
 
Monika Iwanowska
kustosz
t. 32 213 08 60
 
Dagmara Stanosz
kustosz
t. 32 213 08 18
 
Magdalena Cież
adiunkt
t. 32 21 30 862
Sonia Wilk
kierownik, kustosz
t. 32 213 08 12
 
Magdalena Łuków vel Broniszewska
kustosz
t. 32 779 93 81
 
Katarzyna Kościelny
kustosz
t. 32 213 08 40
dr Michał Burdziński
kierownik, kustosz (malarstwo polskie przed 1945, design)
t. 32 779 93 20
 
Magdalena Niziołek
kustosz (plakat polski po 1945, design)
t. 32 779 93 08
 
Joanna Szeligowska-Farquhar
starszy kustosz (malarstwo polskie po 1945, nowe media)
t. 32 779 93 62
 
Andrzej Holeczko-Kiehl
starszy kustosz (rzeźba polska, sztuka sakralna)
t. 32 779 93 05
 
Łukasz Szostkiewicz
adiunkt (grafika)
t. 32 77 99 314
Bernadeta Stalmach
kierownik
t. 32 213 08 05
 
Katarzyna Michalska
specjalista ds. organizacji i sprzedaży
t. 32 77 99 352
 
Adam Durok
specjalista ds. komunikacji wizualnej i DTP
 
Małgorzata Grzonka
specjalista redaktor
 
Agata Błasiak
specjalista redaktor
 
Natalia Zaporowska
starszy redaktor
 
Wojciech Bednarski
główny specjalista ds. komunikacji wizualnej
 
Ludwika Mach
starszy specjalista ds. komunikacji wizualnej
dr Paweł Żelichowski
kierownik
t. 32 77 99 329
 
Henryk Dubis
montażysta wystaw
 
Krystian Banik
starszy specjalista ds. realizacji wystaw
 
Marta Nocoń
plastyk
 
Maja Duda
główny specjalista ds. koordynacji projektów wystawienniczych
 
Grzegorz Groborz
magazynier
Łukasz Dziąbek
kierownik
t. 32 213 08 28
 
Bogusław Maro
główny specjalista ds. technicznych
t. 32 213 08 06
 
Piotr Musiał
starszy specjalista ds. inwestycji
t. 32 779 93 27
 
Romana Bakonyi
specjalista ds. dokumentacji projektowej
 
Paulina Ranocha
referent ds. technicznych
Rafał Wyrwich
p. o. kierownik Pracowni Reprodukcji Cyfrowej i Mechanicznej
t. 32 213 08 64
 
Aleksander Bartecki
fotograf
t. 32 779 93 09
 
Sonia Szeląg
starszy specjalista digitalizacji
t. 32 213 08 42
Anna Ucieklak
kierownik, starszy konserwator
t. 32 779 93 64
 
Małgorzata Momot
starszy konserwator papieru i skóry
t. 32 213 08 58
 
Piotr Sworzeń
starszy konserwator zabytków metalowych
t. 32 779 93 80
 
Grażyna Szmurło
starszy renowator
t. 32 213 08 77
 
Grzegorz Kochanowicz
renowator
t. 32 779 93 41
 
Magdalena Leszczyńska-Michalak
młodszy konserwator
 
Justyna Karolewska
starszy konserwator papieru i skóry
t. 32 21 30 826
Agnieszka Sowa
kustosz, główny Inwentaryzator
t. 32 779 93 60, 504 269 207
 
Anna Barczyk
kustosz
t. 32 213 08 22
 
Danuta Frankowska
starszy kustosz, inwentaryzator
t. 32 213 08 65
 
Michał Rakowski
adiunkt
t. 32 77 99 345

Marcin Koziołek – główny specjalista Magazynu zbiorów

 

Justyna Długosz
kierownik, kustosz
t. 32 779 93 51
 
Izabela Oleaszewska-Porzycka
kustosz
t. 32 213 08 19
 
Paweł Siębor
adiunkt
t. 32 213 08 89
Agata Starzykowska
główny księgowy
t. 32 77 99 335
 
Hieronim Posz
główny specjalista ds. księgowości, zastępca głównego księgowego
t. 32 77 99 355
 
Joanna Bławut
główny specjalista ds. finansowo-księgowych
t. 32 213 08 47
 
Jolanta Przybył
starszy specjalista ds. księgowości
t. 32 213 08 41
 
Edyta Łępicka
starszy specjalista ds. finansowo-płacowych
t. 32 779 93 32
 
Katarzyna Kapłon
główny specjalista ds. płac
Joanna Dobrasz
kierownik, główny specjalista kadr
t. 32 2130 810
 
Paulina Pfeifer
starszy specjalista ds. kadr
t. tel. 32 7799 302
 
Karolina Surpeta
specjalista ds. kadr
t. 32 21 30 846
Wojciech Walczak
główny specjalista ds. zamówień publicznych
t. 32 213 08 66
 
Danuta Kamińska-Bania
starszy specjalista ds. zamówień publicznych
t. 32 779 93 70
Mirosław Kulawik
główny specjalista bezpieczeństwa i ochrony
t. 32 213 08 75
 
Rafał Stobieniecki
specjalista ds. bezpieczeństwa i ochrony
t. 32 213 08 30
 
Dariusz Korlacki
specjalista ds. zabezpieczeń technicznych
t. 32 213 08 04
Magdalena Kubańda-Sasiak
Inspektor Ochrony Danych
t. 32 77 99 325
Rafał Chojowski
główny specjalista ds. BHP
t. 32 779 93 23