A A A

Anthropologic / nowa wystawa czasowa

Już dzisiaj podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice w budynku Łaźni Muzeum Śląskiego  zostanie otwarta nowomedialna wystawa  Anthropologic. Jej autorem jest Ausgang Studio a organizatorem Muzeum Śląskie w Katowicach i Tauron Lab.

Główną rolą wystawy jest skłonienie do refleksji nad współczesnymi kwestiami, takimi jak maszyny w ewolucji, ekologizm, postęp technologiczny i dychotomia między rzeczywistością a wirtualnością.

Imponujące obiekty i instalacje przestrzenne, tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu, zużytych kabli, różnorodnych materiałów naturalnych i biologicznych.

Alex Zelina i Radovan Dranga z Ausgang Studio to artyści multimedialni mieszkający w Berlinie i Bratysławie, do których dołączyła grupa XCES (Tomas Michalčak, Stefan Tomko), która odpowiada za muzykę i sound design wystawy.

Po zakończeniu Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice tj. od 23 czerwca wystawa będzie czynna w godzinach działania Muzeum Śląskiego w Katowicach z ważnym biletem wstępu do muzeum. Ekspozycję będzie można oglądać do 12 lipca.

„Anthropologic”

Twórcy: AUSGANG Studio

Opieka kuratorska: Jozef Vlk

Kurator ze strony Muzeum Śląskiego: dr Karol Makles

Produkcja i organizacja: Tauron Lab / Fundacja Soundscape 

Partnerzy: ASP w Katowicach, Tauron PE, Volvo Euro Kas

Pozostałe