Weekend seniora z kulturą / 30.09-1.10.2023

Jak co roku w pierwszy weekend jesieni zapraszamy wszystkich seniorów do Muzeum Śląskiego w Katowicach na „Weekend seniora z kulturą”! Ta ogólnopolska akcja organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stałe wpisała się w nasz muzealny kalendarz. Wydarzenie zaplanowane na sobotę 30 września i niedzielę 1 października to doskonała okazja, by poznać Muzeum Śląskie i skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji w obniżonych cenach.

Bilety wstępu dla seniorów do Muzeum i na oprowadzania będzie można zakupić w kasie w cenie 1 zł.

Po zwiedzaniu zapraszamy do naszego sklepu muzealnego, gdzie przygotowaliśmy różne promocje oraz na chwilę odpoczynku do Moodro Resto, gdzie po okazaniu biletu wstępu do Muzeum oferujemy 30% zniżki na kawę i herbatę.

Wydarzenia:

Sobota, 30.09.2023

• 12.30–13.30 – „Duchy kopalni, czyli opowieść o śląskich strachach i dziwach”
  • 16.00–17.30 – „Rajza po Muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce”

Niedziela, 1.10.2023

• 12.30–13.30 – „Byzuch u Ferdynanda”
  • 16.00–17.30 – „Skond my som? Czyli historia i kultura Górnego Śląska w pigułce”