Wystawa czasowa „Melting Pott. Wystawa fotografii Tilla Brönnera”

Na wystawie zobaczymy 57 fotografii autorstwa Tilla Brönnera. Są one efektem rocznej eksploracji Zagłębia Ruhry przez artystę. Pokazują one tętniący życiem teren, na którym do niedawna przemysł odgrywał kluczową rolę.  Poprzez obiektyw Brönnera przyjrzymy się mieszkańcom Zagłębia, miejscu w którym żyją oraz industrii, która widoczna jest w krajobrazie i architekturze. Fotografie te ukazują kompletny obraz miejsca, które do niedawna było centrum górnictwa węgla kamiennego. Na wystawie przyjrzymy się również zjawisku przywiązania się człowieka do miejsca, które w krótkim okresie stopniowo uległo przeobrażeniu.

Till Brönner, urodzony w 1971 roku niedaleko Düsseldorfu, zanim został fotografem stał się najbardziej utytułowanym niemieckim muzykiem jazzowym w historii.

• Kuratorzy wystawy: Ewelina Niewiadomska, Bernd Heinrich Dinter
  • 06.10.2023–03.03.2024