Wernisaż wystawy „PINK BOT. Paweł Orłowski” już w piątek o 17:00!

Serdecznie zapraszamy w piątek o godz. 17:00 na wernisaż wystawy „PINK BOT. Paweł Orłowski”.

Prezentacja w Muzeum Śląskim obejmuje 6 monumentalnych, trzyipółmetrowych rzeźb, przywołujących skojarzenia z umięśnionymi superbohaterami, lecz w monochromatycznym różowym kolorze, który popkulturowo kojarzy się z kobiecością. Zgeometryzowana forma, przypominająca siatkę trójwymiarowego modelu (low poly), wykonana z metalowych wielokątów, jest znakiem rozpoznawczym artysty.

Cykl prowokuje do rozmów o równości płci oraz rolach społecznych, jakie ze względu na płeć właśnie są nam narzucane. Instalacja staje się pretekstem do refleksji nad redefinicją idei sprawiedliwości, która jest kluczowa dla rozwoju społeczno-kulturowego i budowy wzajemnego szacunku.

Kuratorzy: Katarzyna van Rij, Andrzej Holeczko-Kiehl

Wystawa została objęta Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Posłanki na Sejm Katarzyny Stachowicz.

Współpraca: Van Rij Gallery.