Wystawa „Autoportret rzemieślnika” z nagrodą główną w konkursie Śląska Rzecz 2022!

Śląska Rzecz to jedyny regionalny konkurs promujący lokalny design, który docenia odwagę myślenia poza schematami, innowacyjność i chęć poprawy jakości codziennego życia, a wszystko to zgodnie z ideą – myśl globalnie, działaj lokalnie.

Nagroda główna w kategorii WYSTAWIENNICTWO powędrowała do Muzeum Śląskiego za wystawę „Autoportret rzemieślnika. Wystawa dzieł Bogdana Kosaka”.

Projekt wystawy: Bogdan Kosak, Magdalena Niziołek, Agata Picheń-Kowalska.

Ekspozycja była skomponowana z czterech instalacji autorstwa Bogdana Kosaka. W każdej z nich główną rolę odgrywała ceramika, a jej dopełnieniem były fotografie i wideo. Była to niejako próba spojrzenia na rzemiosło z trzech perspektyw – pracy, miejsca i dziedzictwa.

Autorom wystawy gratulujemy!

Statuetka Śląska Rzecz 2022
Dyplom do nagrody Śląska Rzecz 2022

Wystawa powstała w ramach projektu „Szychta Kreatywna” jako część oferty kulturalnej towarzyszącej projektowi „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” dofinansowanemu z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.

Zrzut ekranu 2023 05 31 o 13.58.30                                          Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej