Koncert PORTAL jazz fusion / 6.09.2023 godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy na koncert „PORTAL jazz fusion”, który odbędzie się w środę 06.09.2023r. o godzinie 19.00 na scenie w Audytorium.

Tego jeszcze nie było w Muzeum Śląskim! Na jednej scenie materiał ze wspólnej płyty PORTAL, a także utwory fusion jazzowe z wpływami karaibsko-latynoskimi zagrają dwaj twórcy muzyki, laureaci wielu nagród i konkursów: znany kompozytor, aranżer, perkusista – Mirosław Muzykant i urodzony w Puerto Rico saksofonista wirtuoz, kompozytor, mistrz szesnastu instrumentów – Edgar Abraham.

Bilety w cenie 10 zł do kupienia tutaj

06.09 / środa / godz. 19.00
Muzeum Śląskie w Katowicach, Audytorium, poziom -4

Mirosław Muzykant

Kompozytor, aranżer, perkusista. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Zabrzu w klasie perkusji, studia I i II st. w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego.

Jako perkusista brał udział w wielu różnych stylistycznie projektach i przedsięwzięciach. Współtworzył zespół „Impresje. Inspiracje. Incorpore” łączący muzykę klasyczną, jazz, electro, wraz  z elementami  tańca współczesnego.  W 1998 roku został członkiem legendarnego zespołu rocka progresywnego – SBB, koncertującego na największych scenach w Polsce i za granicą. Następnie rozpoczął działalność kompozytorską i dyrygencką. W 1998 roku stworzył i prowadził Miroslav Musicant Ensemble.

Laureat wielu nagród i konkursów. Posiada w swoim dorobku kilkadziesiąt nagrań, w tym płyty platynowe i złota. Nieprzerwanie gra, komponuje, aranżuje, przesuwa granice oraz łączy style muzyczne.

Edgar Abraham

Urodzony w Puerto Rico saksofonista wirtuoz, kompozytor i mistrz szesnastu instrumentów. Jego twórczość zawiera kompozycje symfoniczne, rytmy karaibskie i awangardowe improwizacje jazzowe.

W wieku trzech lat zaczął grać na skrzypcach, jako dziewięciolatek zaczął naukę gry na saksofonie, w wieku 12 lat zaczął komponować, a dwa lata później zadebiutował zawodowo z Orkiestrą Symfoniczną Puerto Rico.

W trakcie swojej bogatej kariery był nominowany i zdobywał najbardziej cenione nagrody w branży muzycznej. Jako artysta solowy ma na swoim koncie 18 wydawnictw ze swoimi oryginalnymi kompozycjami.