A A A

I KROPKA / warsztaty dla dzieci i dorosłych, którzy nie boją się pytać

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl warsztatów dla dzieci 8-12 lat i ich opiekunów, prowadzonych z wykorzystaniem metod Universal Design for Learning.

Warsztaty prowadzone są w małych grupach, przyjazne dzieciom o wysokiej wrażliwości sensorycznej, z udziałem tłumacza polskiego języka migowego.

Sztuka i nauka wzajemnie się „podglądają”, a dzieci potrafią zadawać najciekawsze pytania. Warsztaty są propozycją dla opiekunów z dziećmi, którzy chcą wejść w relacje z samymi sobą, sztuką i nauką. 

Prowadzenie, dodatkowe informacje: Dagmara Stanosz d.stanosz@muzeumslaskie.pl

Tłumaczenie na PJM: Karolina Rogowska

Cena biletu: 9 zł od dziecka, 1 zł od opiekuna 

Terminy i tematy warsztatów:

 • PIKSEL

  24.02. / sobota / godz. 11.00

  Czy jeśli oko może nas oszukać, my możemy oszukać oko?

  Warsztaty pozwalają zwrócić uwagę na relacje między światem przyrody i sztuki, różnymi sposobami postrzegania. Podczas zajęć wykorzystamy narzędzia optyczne m.in. lupy, mikroskop elektroniczny oraz metodę pikselizacji. Inspiracją będą prace Jerzego Rosołowicza i Chucka Close’a.

  Bilety do kupienia w kasach lub tutaj

 • AKCJA

  23.03. / sobota / godz. 11.00

  Jak brzmią kolory? 

  Warsztaty będą okazją do wizualizacji emocji za pomocą barw, faktur, ekspresji ciała. W dialogu z pracami mistrzów sztuki gestu. W warsztacie zostaną wykorzystane worki sensoryczne oraz muzyki o częstotliwości 432 Hz – dźwięków natury. Warsztat sensoryczny będzie inspiracją do zabawy malarskiej.

  Bilety do kupienia w kasach lub tutaj
 • PLAMA

  27.04. / sobota / godz. 11.00

  Czy kolory, które widzimy istnieją naprawdę?

  Warsztaty inspirowane impresjonizmem, obrazami Williama Turnera oraz Józefa Pankiewicza będą okazją do spotkania z tematem barwy, światła, iluzji optycznej, fizjologii oka i percepcji obrazu. Zainspirowani puentylizmem stworzymy wiosenne pejzaże.

  Bilety do kupienia w kasach lub tutaj
 • I KROPKA

  25.05. / sobota / godz. 11.00

  Co lewa strona robi z prawą i po co?

  Warsztaty będą okazją do przyjrzenia się samemu sobie z perspektywy  neurologicznej i malarskiej. Warsztat ruchowy z wykorzystaniem ćwiczeń integracji bilateralnej oraz Ruchu Rozwijającego Weroniki Scherborne będzie inspiracją do interpretacji dzieł Wasilija Kandinsky’ego oraz prac Stanisława Wyspiańskiego (mało znanego rysunku komórki oraz prac z kolekcji MŚ).

  W ramach warsztatu powstaną formy abstrakcyjne, które finalnie przełożymy na formę wypukłodruku, umożliwiającego odczytanie za pomocą dotyku

  Bilety do kupienia w kasach lub tutaj

Pozostałe ,