A A A

Kwartalnik „W Muzeum” już dostępny. Zapraszamy do lektury!

KWARTALNIK  „W MUZEUM” DOSTĘPNY

Tegoroczne święto muzealnicze w Muzeum Śląskim przebiega pod hasłem „Dostępna Noc Muzeów”. W tym właśnie momencie udostępniamy – po raz pierwszy w wersji cyfrowej – nasz kwartalnik „W Muzeum”. Periodyk ten, edytowany dotąd w wersji papierowej, staje się tym samym powszechnie dostępny.

Do lektury „W Muzeum” zachęca Dyrektor Maria Czarnecka, która jest inicjatorką internetowej publikacji kwartalnika. W numerze natomiast autorzy związani z Naszym Muzeum – Magdalena Kędzierska, Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko oraz Piotr Rygus, a także Ewa Caban z Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Całość dopełniają fotograficzne impresje Jana Budzowskiego.

Zapraszamy do lektury!

 

Pozostałe ,

kolorowy obraz, trzy postaci siedzące pomiędzy drzewami, nad brzegiem rzeki
Aktualności

Wystawa „Chopinowi Duda-Gracz” w Muzeum Śląskim! Zapraszamy już od 17 czerwca!

Cykl dedykowany Fryderykowi Chopinowi, którego twórczość Jerzy Duda-Gracz szczególnie cenił i ukochał, jest wyjątkowy – to jedyne na świecie tak monumentalne dzieło malarskie inspirowane nie tylko utworami powszechnie znanymi, ale również zaginionymi – opisywanymi w listach czy literaturze. Prace z cyklu „Chopinowi Duda-Gracz” będzie można zobaczyć w Muzeum Śląskim już od 17 czerwca!

Czytaj więcej »