A A A

Kwartalnik „W Muzeum” już dostępny. Zapraszamy do lektury!

KWARTALNIK  „W MUZEUM” DOSTĘPNY

Tegoroczne święto muzealnicze w Muzeum Śląskim przebiega pod hasłem „Dostępna Noc Muzeów”. W tym właśnie momencie udostępniamy – po raz pierwszy w wersji cyfrowej – nasz kwartalnik „W Muzeum”. Periodyk ten, edytowany dotąd w wersji papierowej, staje się tym samym powszechnie dostępny.

Do lektury „W Muzeum” zachęca Dyrektor Maria Czarnecka, która jest inicjatorką internetowej publikacji kwartalnika. W numerze natomiast autorzy związani z Naszym Muzeum – Magdalena Kędzierska, Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko oraz Piotr Rygus, a także Ewa Caban z Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Całość dopełniają fotograficzne impresje Jana Budzowskiego.

Zapraszamy do lektury!

 

Pozostałe ,

Grupa ludzi ogląda tył obrazu.
Aktualności

Muzealny Uniwersytet Seniora 2023/24

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Muzealnego Uniwersytetu Seniora! W tym semestrze proponujemy zajęcia w ramach trzech cykli: Muzeum Seniora, Oprowadzania dla seniora oraz Teatr Konesera.

Czytaj więcej »
Grafika 2560x1280 px KATOWICE na www
Aktualności

Wystawa multimedialna „Powstali 1863-64”

Powstanie Styczniowe jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski w XIX w.
W 160. rocznicę wybuchu Powstania warto na nowo przyjrzeć się tamtym dramatycznym wydarzeniom i przypomnieć ich uczestników. Muzeum Historii Polski przygotowało mobilną wystawę multimedialną „Powstali 1863-64”, którą będzie można zwiedzić w Muzeum Śląskim.

Czytaj więcej »