Muzeum od serca // Jolanta Niedoba

Muzeum od serca to seria filmów zawierających dziesięć krótkich pytań skierowanych do zaproszonych gości, pracowników muzeum, artystów, i odpowiedzi na nie. To forma zabawy ukazująca pasje i zainteresowania naszych gości – profesjonalne i hobbystyczne.

W kolejnym odcinku naszym gościem była Jolanta Niedoba – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Podyplomowego Studium Muzeologicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1991 roku pracuje w Centrum Scenografii Polskiej, oddziale Muzeum Śląskiego w Katowicach. W latach 1993–2022 jako kuratorka i współkuratorka zrealizowała wiele wystaw, była inicjatorką pokazów parateatralnych, a także autorką scenariuszy, realizatorką i opiekunką warsztatów edukacyjnych do wielu ekspozycji. Jest autorką koncepcji cyklu wystaw edukacyjnych promujących Centrum Scenografii Polskiej, jego zbiory i działalność poza siedzibą placówki. W 2017 roku została odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi i wyróżniona ministerialną odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.