Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenia!

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych w ramach działań towarzyszących rewitalizacji łaźni Gwarek.

Terminy i tematy:

Szkolenie z zakresu przygotowywania wystaw

19.03 / wtorek / godz. 11.00 – 14.00

Czym wystawa jest dla kuratora a czym dla odwiedzających? Czym kieruje się kurator przy tworzeniu wystawy, a co ważne jest na jej technicznym etapie tworzenia? Czym różni się „zobaczenie wystawy” od „doświadczenia wystawy” oraz ile trwa tworzenie wystawy od jej zamysłu do jej realizacji? Na te oraz na inne pytania pracownicy Muzeum Śląskiego (m.in. z Działu Wystawienniczego, Sztuki oraz Historii) będą starali się odpowiedzieć w czasie naszego ostatniego szkolenia w tym zakresie.

Po części teoretycznej zapraszamy na część praktyczną: zwiedzanie z kuratorem wystawy „Spojrzenie z góry. Archiwum Wandy Rutkiewicz” oraz „200 lat Kopalni Katowice. Nasza kopalnia”.

Szkolenie odbędzie się w sali A w budynku administracyjnym Muzeum Śląskiego.

Na szkolenia obowiązują zapisy: szkolenia@muzeumslaskie.pl

Organizacja i prowadzenie inwestycji związanych z rewitalizacją terenów poprzemysłowych

26.03 / wtorek / godz. 11.00 – 14.00

Pracownicy Muzeum Śląskiego przybliżą zagadnienia związane z prowadzeniem inwestycji mających na celu rewitalizację obszarów poprzemysłowych, obejmujące:
– proces inwestycyjny w projektach rewitalizacyjnych;
– nadzór i uzgodnienia konserwatorskie przy obiektach zabytkowych;
– priorytety na przyszłość Muzeum Śląskiego w odniesieniu do dziedzictwa.

Kolejna część szkolenia poświęcona zostanie działaniom miękkim jako integralnej części projektu. Omówione zostaną zagadnienia:
–  czym są działania miękkie w działaniach projektowych?
–  między teorią a praktyką, czy jest miejsce na porażki w działaniach?
–  dla kogo działania miękkie są bardziej pożyteczne? Dla odbiorcy czy dla wykonawcy?

Tym i nie tylko będziemy chcieli się podzielić w czasie spotkania.

Szkolenie odbędzie się w sali A w budynku administracyjnym Muzeum Śląskiego.

Na szkolenia obowiązują zapisy: szkolenia@muzeumslaskie.pl

Szkolenia to część oferty kulturalnej towarzyszącej projektowi „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” dofinansowanemu z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.

Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 1           Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 24

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej