Już w sobotę 7 września w przestrzeni wystaw stałych Muzeum Śląskiego, w ramach Narodowego Czytania, będzie można przeczytać „Kordiana” – Juliusza Słowackiego.

Narodowe Czytanie to coroczna akcja organizowana w Polsce, której celem jest promowanie literatury narodowej i popularyzacja czytelnictwa. Wydarzenie odbywa się od 2012 roku, a jego inicjatorem jest Prezydent RP. Każdego roku wybierana jest inna polska lektura, która jest wspólnie czytana przez Polaków w całym kraju, zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i w prywatnych domach.

Każdego chętnego zapraszamy w sobotę do naszego muzeum, gdzie w przestrzeni Galerii polskiej sztuki nowoczesnej 1800-1945, czekać będzie lektura przygotowana do dyspozycji zwiedzających.

narodowe czytanie b1