Wojciech Korfanty. ŚLĄZAK, POLAK, EUROPEJCZYK

Wojciech Korfanty był jednym z najważniejszych polityków w najnowszych dziejach Polski i jednym z budowniczych jej niepodległości. Jako polityk wyprzedzał utrwalone w ówczesnej mentalności schematy. To właśnie tej osobistości została poświęcona wystawa prezentowana w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Ideą wystawy „Wojciech Korfanty, ŚLĄZAK, POLAK, EURPEJCZYK” jest pokazanie biografii Wojciecha Korfantego w sposób syntetyczny i problemowy.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Śląskie we współpracy z dr. hab. Miłoszem Skrzypkiem, Archiwum Państwowym w Katowicach, Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Katowicach, Narodowym Archiwum Cyfrowym, w partnerstwie z Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, gdzie w 2019 r. miała miejsce pierwsza prezentacja ekspozycji.

Czas trwania: 24.06.2021-31.12.2024

Miejsce: Terminal B Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach

Kurator: Beata Lisicka

Współpraca: