Wystawa „False Flag” Jadwigi Janowskiej już od 4 kwietnia!

Zapraszamy na plac Fajrant do obejrzenia prac Jadwigi Janowskiej z cyklu fotograficznego pt. „FALSE FLAG”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godzinie 17.00.

Realizowany od 2019 roku projekt fotograficzny „False flag” Jadwigi Janowskiej poświęcony jest gliwickiej radiostacji. To tam 31 sierpnia 1939 roku miała miejsce prowokacja gliwicka, operacja typu false flag. Janowska nawiązuje do historii, wykorzystując archiwalne fotografie wykonane w czasie budowy masztu radiostacji, przedstawiając następnie jej współczesne oblicze. Projekt w przewrotny sposób wskazuje, że symbol danej przestrzeni jest z jednej strony czymś stałym, a z drugiej jest to także najbardziej subiektywna rzecz w mieście.

Więcej o wystawie tutaj.

• Kurator wystawy: Dominika Szczech
  • 4.04.2024 – 30.06.2024
  • Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 / teren zewnętrzny, plac Fajrant