Muza w Muzeum // We do not pretend

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach naszego wakacyjnego cyklu” Muza w Muzeum”.

W środę 20 lipca o godz. 20:00 na scenie plenerowej w otoczeniu industrialnej architektury muzeum zaprezentuje się młody skład elektroniczno – jazzowy. We do not pretend, bo o nich mowa, to zespół stworzony przez wielokrotnie nagradzanych studentów i absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W składzie:

Fabian Klimanek – trąbka, elektronika,

Robert Wypadek – saksofony, elektronika,

Przemek Pankiewicz – instrumenty klawiszowe,

Mateusz Szewczyk – gitara basowa, kontrabas,

Tymek Papior – perkusja,

zagrają autorskie kompozycje Fabiana Klimanka.

Elektroniczne brzemiennie w projekcie daje muzykom możliwości w poszukiwaniu inspiracji oraz pcha ich twórczość daleko poza kanon jazzu. W kompozycjach można  odnaleźć elementy ambientu czy rocka, które nadają inwencji twórczej muzyków nowego wymiaru. Największą inspiracją We do not pretend jest muzyka takich twórców, jak: Radiohead, Brad Mehldau czy Eivind Aarset.

Koncert zapowiada się niezwykle ciekawie i gorąco polecamy go Waszej uwadze!

20.07.2022 / środa / godz. 20.00

wstęp: 10 zł // KUP BILET