Cykl "Chopinowi" Jerzego Dudy-Gracza w Muzeum Śląskim w Katowicach

Cykl obrazów Jerzego Dudy-Gracza pt. „Chopinowi” powstawał przez 4 lata, od 1999 do 2003 roku i został ukończony na niecały rok przed śmiercią malarza.
Na cykl składa się prawie 300 prac, powstałych w 92 miejscowościach w Polsce. Każdy z obrazów inspirowany był kolejnymi utworami Fryderyka Chopina. Była to pierwsza próba przeniesienia jego muzyki na język malarstwa.
16 sierpnia obrazy z tego cyklu, wypożyczone od rodziny Jerzego Dudy-Gracza, przyjechały do Muzeum Śląskiego!
Dzięki fotorelacji przygotowanej przez Rafała Wyrwicha możecie zobaczyć od kuchni jak wygląda praca przy przyjęciu wypożyczonych obiektów do muzeum.