Seminarium „Sztuka łączenia” 2022 // Tekst wizualny

Serdecznie zapraszamy na piąte seminarium z cyklu „Sztuka łączenia” w Muzeum Śląskim.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest tekst wizualny oraz edukacja dwujęzyczna Głuchych. Będziemy opowiadać o gatunkach literackich w świecie słyszących i niesłyszących, komiksie społecznym Głuchych, poezji migowej oraz mniej znanych formach artystycznych, takich jak Visual Vernacular (VV) czy liberatura.

Seminarium odbędzie się 21 października 2022 roku, on-line na Facebooku i kanale Youtube Muzeum Śląskiego, w godzinach 10.00-15.00.

Wydarzenie dostępne w języku polskim, polskim języku migowym oraz International Sign.

Program wydarzenia:

Część I, godz. 10.00-12.00

Tekst wizualny

1. Dariusz Lisiński, Zagrożenia dla życia Głuchych w przyszłości
  2. Agnieszka Kołodziejczak, Komiks z perspektywy Głuchych twórców w Polsce i Europie
  3. Adam Stoyanow, Poezja migowa
  4. Edyta Kozub, Wizualna poezja migowa
  5. Dagmara Stanosz, Liberatura

Moderatorzy: Dagmara Stanosz, Michał Justycki

Część II, godz. 13.00-15.00

Edukacja dwujęzyczna

1. Dominika Kozłowska, Scena wolna