Dostępna Biblioteka – czyli ułatwienia dla osób słabowidzących i niewidomych!

Niewidomym oraz słabowidzącym czytelnikom udostępniamy na miejscu lupę elektroniczną oraz urządzenie lektorskie, dzięki któremu niemal wszystkie pozycje z naszej Biblioteki są dostępne w wersji dźwiękowej.

Ponadto, jedno ze stanowisk komputerowych zostało wyposażone w kontrastową klawiaturę z powiększonym liternictwem.

Urządzenie lektorskie wraz z słuchawkami nausznymi zabezpieczonymi jednorazowymi higienicznymi nakładkami jest dostępne w Bibliotece Muzeum Śląskiego w Katowicach. Aby przygotować dla Was sprzęt i książki, przed planowanym przyjściem prosimy o kontakt:

Możemy również uprzednio zeskanować wybraną książkę i udostępnić do natychmiastowego odsłuchu.