Dostępna Noc Muzeów w Muzeum Śląskim

13 maja zapraszamy na Dostępną Noc Muzeów do Muzeum Śląskiego!

Tegoroczna Noc Muzeów ukierunkowana jest na różne potrzeby, w szczególności na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, dlatego większość naszych wydarzeń dostępna będzie również dla osób niewidomych i słabowidzących oraz tłumaczona na Polski Język Migowy. Podczas nocnej wizyty w naszym muzeum będziecie mogli:

• wziąć udział w warsztatach plastycznych i fotograficznych (i nie tylko!),
  • usłyszeć ciekawostki opowiadane przez naszych kuratorów,
  • zwiedzić miejsca niedostępne na co dzień,
  • zobaczyć diabły z kolekcji Działu Etnografii,
  • a także potańczyć podczas warsztatów flamenco!

Ponadto w programie m.in. oprowadzanie po wystawie dotykowej z niewidomymi przewodnikami, wykład archeologiczny, spektakl przygotowany przez wykonawców Głuchych, a na finał koncert z tłumaczeniem PJM! Tej nocy nie może Was u nas zabraknąć!

Pełny program wydarzenia już wkrótce!

Dostępna Noc Muzeów w Muzeum Śląskim 1

Dostępna Noc Muzeów to przedsięwzięcie dofinansowane w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego przez PFRON

Dostępna Noc Muzeów w Muzeum Śląskim 4