Czy Pinokio był prawdziwym chłopcem? // wykład z cyklu "Motywy znane i lubiane"

Serdecznie zapraszamy na wykład ,, Czy Pinokio był prawdziwym chłopcem?”, który odbędzie się 18 lutego 2023 r. o godzinie 13.00. Tym wykładem zaczynamy nowy cykl ,, Motywy znane i lubiane” adresowany do osób niesłyszących i słyszących.

Prelekcje Michała Justyckiego przybliżą postacie i motywy mocno osadzone w kulturze, także popularnej. Taką postacią jest Pinokio, bohater stworzony przez włoskiego pisarza Carlo Collodiego. Drewniany chłopczyk z długim nosem jest  bohaterem licznych adaptacji literackich, teatralnych i filmowych. Pojawia się w utworach artystycznych, ale też w nazwach firm i produktów dla dzieci. Warto więc wiedzieć o nim nieco więcej.

Wykład prowadzony będzie w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem na język mówiony.

Tematy kolejnych wykładów w ramach cyklu:

• luty – ,, Czy Pinokio był prawdziwym chłopcem?”
  • marzec – Salvador Dali
  • kwiecień – „Artyści cyrku dziwaków
  • maj – Francisco Goya
  • czerwiec – Hieronim Bosch