A A A

Katowice w plenerze czyli spacery rysunkowo-rzeźbiarskie

Serdecznie zapraszamy na plener rysunkowo-rzeźbiarski prowadzony przez Bartłomieja Pochopnia.

Celem wakacyjnego, pięciodniowego pleneru rysunkowego jest twórczy spacer szlakiem katowickiej architektury. Będziemy nie tylko rysować architekturę, ale również opowiadać i rozmawiać o niej. Zamierzamy wspólnie przyglądać się różnorodnym zagadnieniom i opisywać je przystępnym językiem – od pojęć dotyczących urbanistyki po detale architektoniczne. W tym roku oprócz rysunku, na zajęciach pojawią się również elementy rzeźby! Uczestnicy podczas spotkań otrzymają do dyspozycji glinę i narzędzia rzeźbiarskie. Prowadzący będzie nie tylko udzielał technicznych wskazówek rysującym i rzeźbiącym, ale przede wszystkim pomagał rozumieć kontekst obserwowanego obiektu.

Będzie treściwie, rozwijająco, ale przede wszystkim bardzo swobodnie i sympatycznie – po prostu wakacyjnie.

  • 1-5.07.2024 / poniedziałek-piątek / godz. 11:00-14.00 (około 3 h każdy dzień)
  • Wstęp: 129 zł za 5 dni zajęć // KUP BILET
  • Wiek uczestników: 12+ (zapraszamy również dorosłych)

Ważne informacje:

  • Pierwszego dnia spotykamy się w budynku Muzeum (sala B, poziom -3). W kolejnych dniach tak samo lub w miejscu odbywania się zajęć (zawsze w centrum Katowic- o miejscu spotkania poinformują wcześniej prowadzący).
  • Każde zajęcia rozpoczynamy od koło 20-30 minutowego wykładu wprowadzającego w tematykę danego dnia.
  • Wszystkie materiały do zajęć zapewnia prowadzący.
  • Dodatkowe pytania pod adresem: m.iwanowska@muzeumslaskie.pl
  • Osoby niepełnoletnie uczestniczą w warsztatach na odpowiedzialność swoich opiekunów prawnych. Opiekunowie mają prawo towarzyszyć osobą niepełnoletnim w trakcie warsztatów.

Bartłomiej Pochopień jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jako architekt współpracował z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk i Tomasz Konior. Autor licznych, autorskich projektów architektonicznych. W 2017 roku otrzymał nagrodę Architektura Roku województwa śląskiego w kategorii Dom jednorodzinny, a także wyróżnienie Młody Twórca Architektury Śląskiej. W latach 2014-2015 był odpowiedzialny za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Od 2016 jest silnie zaangażowany w misję edukacji architektonicznej w ramach inicjatywy Akademia Architektury, między innymi przeprowadzając setki indywidualnych, a także cyklicznych spotkań, warsztatów i wykładów. W 2024 roku został stypendystą Miasta Krakowa realizując projekt Architektoniczny Elementarz Krakowa, w 2021 wyróżniony wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Sztuki Wizualne tworząc cykl pod nazwą „Kształty Małopolski”, natomiast w roku 2020 był stypendystą Miasta Tarnowa w dziedzinie Film realizując projekt pod nazwą „Kształty Tarnowa”. W 2023 roku Akademia Architektury we współpracy z Galerią BWA w Tarnowie objęła wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe w tym mieście programem edukacyjnym pod nazwą Architektoniczny Elementarz.

KATOWICE W PLENERZE 2024 plakat

Pozostałe ,