Kultura pod choinkę // akcja świąteczna

Z okazji zbliżających się świąt Muzeum Śląskie w Katowicach przygotowało wyjątkową ofertę książek oraz gadżetów. Od 15 listopada 2022 roku wybrane pozycje można kupić w zestawach z atrakcyjnymi rabatami.

Zestaw prezentowy - "Górny Śląsk z powietrza. Przed stu laty (t. 1)" i "Górny Śląsk z powietrza. Dzisiaj (t. 2)"Akcja promocyjna w sklepie internetowym to jedyna okazja, żeby zakupić w tak atrakcyjnej cenie zestaw dwóch tomów publikacji „Górny Śląsk z powietrza. Przed stu laty” (t. 1) i „Górny Śląsk z powietrza. Dzisiaj” (t. 2), będących swoistą podróżą w czasie. Wydawnictwa ukazują historię i kulturę Górnego Śląska, jego specyfikę i charakterystyczny obraz z nieco odmiennej perspektywy – lotu ptaka.

Dla młodszych odbiorców mamy zestaw zawierający kolorowanki i wyjątkową publikację pt. „Maluj migiem”, czyli praktyczne, pomysłowe i proste porady, jak stworzyć własne dzieło w rozmaitych stylach artystycznych. Chcąc zapoznać młodszych czytelników ze światem, kulturą i dokonaniami Głuchych, pomagamy im jednocześnie pokonać własne ograniczenia i otworzyć się na to, co inne, może mniej znane, a ważne i ubogacające naszą rzeczywistość.

Zestaw prezentowy - "Maluj migiem' iNatomiast miłośnikom dawnych gier i zabawek, chcącym poczuć nostalgię za dzieciństwem, polecamy zestaw składający się z dwóch publikacji: „Dawne gry i zabawy na Górnym Śląsku” oraz „Lale, misie, koniki… Zabawki w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach”. Pierwsza z nich to humorystyczna opowieść, w której zawarte są jedne z najciekawszych gier i zabaw popularnych na Śląsku w XX wieku. Ta pozycja przeznaczona jest zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dziadków, którzy z pewnością pamiętają, czym są kestle, kulanie felgi czy strzelanie ze szlojdra. Natomiast druga książka zabierze Was w podróż do krainy dziecięcych marzeń, ukazując ciekawe przykłady lalek, akcesoriów do nich, samochodzików, gier, zabawek zręcznościowych, kunsztownie wykonanych zabawek ludowych, a także zabawek militarnych, stanowiących nieodłączny element świata chłopięcych zabaw.

To jednak nie wszystko!

• Przy zakupach powyżej 50,00 zł dołączamy dodatkowo torbę prezentową.
  • Przy zakupach powyżej 100,00 zł dołączamy dodatkowo voucher na zwiedzanie Muzeum Śląskiego w cenie 1 zł
  • Prócz specjalnie przygotowanych zestawów Muzeum Śląskie obniżyło ceny wybranych publikacji nawet o 90 %!

Zestawy prezentowe, a także inne książki i gadżety można kupić online w e-sklepie Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz stacjonarnie w sklepie muzealnym.

→ zobacz pełną ofertę sklepu internetowego