17 września w Muzeum Śląskim w Katowicach “Gazeta Wyborcza” organizuje kolejne spotkanie w ramach cyklu “Miasta Idei”. Hasłem przewodnim wydarzenia jest “Park Muzeum Śląskiego”.

Podczas wydarzenia poruszony zostanie temat planowanych remontów kolejnych budynków na terenie dawnej kopalni Katowice, a także tego jak będą wyglądały tereny między budynkami.

Jak sprawić, by mieszkańcy okolicy, pracownicy Muzeum Śląskiego i jego goście mogli tu spędzać czas? Odpowiedzi na to pytanie nie poznamy, bez zrozumienia potrzeb i oczekiwań wszystkich zainteresowanych. Dlatego, o 16.00 zapraszamy na warsztaty, które rozpoczną się od spaceru badawczego.

Na warsztaty obowiązują zapisy: przemyslaw.jedlecki@wyborcza.pl.
Miejsce spotkania: recepcja, budynek administracyjny

Po warsztatach, o 17.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na debatę, której gośćmi będą:

• dr Karol Makles, p.o. dyrektor Muzeum Śląskiego;
  • dr Piotr Makuch, pełnomocnik dyrektora MŚ ds. administracyjno-technicznych;
  • Robert Konieczny, architekt, właściciel KWK Promes;
  • prof. Anna Adamus-Matuszyńska, wykładowczyni Uniwersytetu Ekonomicznego;
  • Anna Olkis z pracowni Dobra Przestrzeń.
Spotkanie poprowadzi Przemysław Jedlecki, redaktor Gazety Wyborczej.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!