Muza w Muzeum // 2 Wacky

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach naszego wakacyjnego cyklu „Muza w Muzeum”.

27 lipca o godz. 20.00 na plenerowej scenie Muzeum Śląskiego zaprezentuje się projekt 2 Wacky. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się projekt dwóch znanych muzyków sceny okołojazzowej i muzyki improwizowanej: Mateusza Pawlusia (Aladdin Killers, K44 live) i Przemka Borowieckiego (100nka, Aladdin Killers, Moon Hoax, K44 live, Julia i Nieprzyjemni). Ze spotkania analogowych syntezatorów z nerwowym rytmem perkusji, śląskim zanieczyszczeniem i czerwienią cegieł Szybu Wilson powstaje wybuchowa fuzja dźwięków, niekiedy przywodząca na myśl eksperymenty natchnionych jazzmanów spod znaku free, a czasem kosmiczny funk George’a Clintona i innych wariatów afrofuturyzmu. Jak podobno powiedział duch Milesa Davisa wywołany przez przyjaciół zespołu przed pierwszym koncertem składu: „Taką muzykę grają tylko w Kalifornii, Chicago i Katowicach”.

27.07.2022 / środa / godz. 20.00

wstęp: 10 zł // KUP BILET

Wszystkich, którzy nie mogą się doczekać, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego koncertu przygotowanej przez Rafała Wyrwicha.