Muzeum od serca // Magdalena Niziołek

Muzeum od serca to seria filmów zawierających dziesięć krótkich pytań skierowanych do zaproszonych gości, pracowników muzeum, artystów, i odpowiedzi na nie. To forma zabawy ukazująca pasje i zainteresowania naszych gości – profesjonalne i hobbystyczne.

W kolejnym odcinku z cyklu gościliśmy Magdalenę Niziołek historyczkę sztuki, kuratorkę wystaw, kustosz Działu Sztuki Muzeum Śląskiego w Katowicach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze skupione są wokół rzemiosła artystycznego, designu i plakatu polskiego. Jest współautorką programu online „Muzeum przy kawie” – gdzie w czasie rzeczywistym rozmawia o sztuce z odbiorcami, a także wydarzeń realizowanych w ramach programu rewitalizacyjnego „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” – Wielki dizajn z sąsiedztwa, Magazyn Performatywny czy Szychta kreatywna.

Przypominamy, że Magdaleny Niziołek i dr. Michała Burdzińskiego będzie można posłuchać już w niedzielę 29.01.2023 r. o godz. 11.00, podczas Dni Otwartych 4 Design Days, gdzie wygłoszą wykład „Drugie życie teraźniejszości. Kolekcja designu Muzeum Śląskiego w Katowicach”.