Muzeum Śląskie włączyło się do akcji #GoldSeptember! 💛

Wrzesień jest światowym Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci.
Wiedza na ich temat jest w tym czasie propagowana pod hasłem #GoldSeptember z symbolem złotej wstążki. W tym miesiącu różne obiekty na świecie są podświetlane na złoty kolor w ramach gestu solidarności i wsparcia chorych dzieci i ich rodzin. Działania te są inicjatywą SIOP Europe, czyli Europejskiego Towarzystwa Onkologii Dziecięcej. W Polsce patronuje jej Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej, a w działania promocyjne angażują się liczne fundacje i stowarzyszenia. Organizowane są różnego rodzaju inicjatywy, które są pretekstem do rozmów i publikacji o realnych problemach w onkologii dziecięcej, pokazywania dobrych praktyk i różnych aspektów choroby oraz tego, jak można pomagać. W tym roku data tego symbolicznego gestu nie została wybrana przypadkowo. 20 września, w Zabrzu rozpoczęły się obchody 50-lecia powstania na Śląsku pierwszego oddziału hematologii dziecięcej.
Więcej o akcji #GoldSeptember tutaj.