Muzyczne Popołudnia w Muzeum Śląskim // Urodzinowa (za)dyszka!

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów URODZINOWA (ZA)DYSZKA, z okazji 10. urodzin {oh!} Orkiestry!

Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim // koncert {oh!} Orkiestry Historycznej

{oh!} Orkiestra została założona w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów – entuzjastów i miłośników muzyki dawnej skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszki.  W ciągu dziewięciu lat działalności dynamicznie i konsekwentnie rozwijający się zespół, kształtowany artystycznie przez swoją charyzmatyczną liderkę, wypracował sobie pozycję wiodącej orkiestry muzyki dawnej w Polsce, a w opinii krytyków występy {oh!} Orkiestry rozpatrywane są w kategorii nie tylko koncertów, ale prawdziwych muzycznych wydarzeń. Obecnie {oh!} Orkiestra współpracuje z najważniejszymi polskimi instytucjami i festiwalami, doceniany jest także na arenie międzynarodowej, co potwierdzają koncerty w najważniejszych salach koncertowych i podczas największych festiwali w Europie.

Ze względu na ogromną wszechstronność repertuarową orkiestry podczas 3 wyjątkowych, urodzinowych koncertów w Audytorium Muzeum Śląskiego usłyszeć będzie można program ze wszech miar zróżnicowany.

Od utworów kameralnych po duże składy wykonawcze, od Baroku po prawykonania utworów kompozytorów współczesnych napisanych na specjalne zamówienie zespołu.

Program:
Giorgio Gentili – Concerti a 4 (wybór)

{oh!} Orkiestra
Martyna Pastuszka – skrzypce, prowadzenie

• 11.12.2022 / niedziela / 18:00

Francesco Geminiani – Concerti grossi, Op. 7

{oh!} Orkiestra
Martyna Pastuszka – skrzypce, prowadzenie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenia, które już się odbyły:

Program:
Henricus Albicastro. Trio Sonatas, Op. 3 (wybór)
La Folia na skrzypce i b.c
Paweł Mykietyn – La Strada
Viacheslav Kyrvlov – late evening/gothic blue (prawykonanie)

Prawykonanie utworu Viacheslav’a Kyrylov’a dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

{oh!} Trio:
Anna Firlus – klawesyn
Krzysztof Firlus – viola da gamba
Martyna Pastuszka – skrzypce, kierownictwo muzyczne

Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble:
Martyna Zakrzewska – sampler [MIDI-keyboard]
Jakub Gucik – wiolonczela
Krzysztof Guńka – saksofon.