Prof. Piotr Gliński odwiedził Muzeum Śląskie

W dniu 13.01.2023 r. Muzeum Śląskie w Katowicach odwiedził wicepremier prof. Piotr Gliński.

Podczas wizyty zwiedził m.in. Galerię polskiej sztuki nowoczesnej 1800-1945 oraz Galerię plastyki nieprofesjonalnej, która szczególnie zwróciła uwagę ministra kultury. „To malarstwo górników, którzy okazywali się wielkimi artystami (…), wspaniałymi malarzami, zadziwiającymi kolorem swoich obrazów i wyobraźnią. Są tu motywy religijne, przemysłowe, nawet nawiązania do socrealistycznych ikon. To wszystko przerabiane przez fantazję tych prostych – w sensie braku kształcenia w kierunku sztuki – ludzi, daje naprawdę wspaniałe efekty. Jestem pod wrażeniem” – skomentował prof. Gliński.