Szkolenie z zakresu zarządzania dziedzictwem poprzemysłowym

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie z zakresu zarządzania dziedzictwem poprzemysłowym.

Odpowiedzialne zarządzanie dziedzictwem poprzemysłowym pozwala nie tylko na jego ochronę, ale i na ukazanie jego potencjału. Dlatego zaproszeni specjaliści w czasie szkolenia podzielą się swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem z poszczególnych zagadnień.

Adam Hajduga – wiceprezydent międzynarodowego stowarzyszenia European Route of Industrial Heritage – ERIH, współtwórca „Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego” i jego święta Industriady. Znawca i pasjonat dziedzictwa kultury przemysłowej.

Aleksandra Kandzia-Ulrych – wiceprezes zarządu Fundacji Giesche, menadżer wielu projektów. Certyfikowany doradca konsultingowy z zakresu pozyskiwania i wykorzystywania wsparcia UE, EOG oraz funduszy Wyszehradzkich. Zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na inwestycje związane głównie z rewitalizacją budynków poprzemysłowych.

Wojciech Czyżewski – prezes Zarządu spółki Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej. W latach 2016-2019 Przewodniczący Zespołu ds Fabryki Pełnej Życia, czyli „miasta w mieście” powstającego na terenach dawnych zakładów produkcji obrabiarek „Defum” i Pełnomocnik Prezydenta Dąbrowy Górniczej ds. rewitalizacji.

• Szkolenie pn. „Zarządzanie dziedzictwem poprzemysłowym”

13.12 / wtorek / 11:00-15:00

poziom -3, sala A

Zapisy pod adresem: a.pichen@muzeumslaskie.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Cykl szkoleń to część oferty kulturalnej towarzyszącej projektowi „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” dofinansowanemu z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.