Umowa na wykonanie przebudowy i adaptacji dawnej łaźni Gwarek podpisana!

14 października 2022 r. podpisaliśmy umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach”.

Przez najbliższe 16 miesięcy na terenie Muzeum Śląskiego prowadzone będą prace przy rewitalizacji kolejnych dwóch budynków pokopalnianych – dawnej Łaźni Gwarek i przyległego warsztatu wiertaczy. Wartość umowy na roboty budowlane wynosi prawie 30 mln zł a wykonawcą jest firma Efekt Sp. z o.o. z Chorzowa.

Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 6Projekt jest realizowany w ramach programu „Kultura”, Działanie I – „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”, Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 1         Zwiększenie dostępności Muzeum Śląskiego w Katowicach dla osób ze szczególnymi potrzebami – etap II 5           Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 24

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej