Weekend seniora z kulturą// 1-2 października 2022

Serdecznie zapraszamy na Weekend Seniora z kulturą! W dniach 1 – 2 października wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat będą mogły zwiedzić Muzeum Śląskie w Katowicach za 1 zł.

Bilety umożliwiające zwiedzanie muzeum dostępne będą tylko w kasach. Muzeum w tych dniach będzie czynne w standardowych godzinach, tj.  czynne od 10.00 do 20.00.

Weekend seniora z kulturą// 1-2 października 2022

Ponadto 2 października odbędzie się specjalne oprowadzanie tematyczne przygotowane z myślą o odwiedzających Muzeum seniorach!

Paryż, Warszawa, Kraków… – przejdźmy się malarskim szlakiem miast.

Przewodnikami będą: Aleksander Jędrzejewski, Aleksander Gierymski, Aleksander Gryglewski i inni wielcy malarze, których dzieła znalazły się w nowej odsłonie Galerii polskiej sztuki nowoczesnej 1800–1945.

Mapy miast kreślą nie tylko kartografowie, lecz również malarze. W ich płótnach widzimy odbicia społeczeństw, osobistych historii i dziejowych przemian. A gdyby tak zapytać miasta obecne na wystawie o to, kim jesteśmy, kim byliśmy i dokąd idziemy?

Wpatrując się w dzieła, spróbujemy odkryć nasze źródła, tęsknoty i ambicje. Czy któryś z obrazów był malarskim zwiastunem naszych dzisiejszych globalnych zmagań?

Poczujmy, jak pachną miasta, i poszukajmy odpowiedzi o nas samych.

Oprowadzanie poprowadzi Łukasz Szostkiewicz.

2.10 / niedziela / godz. 15.00

bilety w cenie 1 zł do zakupienia przed wydarzeniem